• Termal Su Özellikleri 
  • Türkiye’de Radon Gazı İçeren 14 Termal Sudan birine sahiptir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekolojik ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalının Raporuna göre, Kozaklı’nın Suyu “Termomineral”,”Termal”,”Mineralli Su”Olarak tanımlanmıştır. “Florürlü Su” Karekterindendir. Bu da Özellikle Balneolojik Tedavilerde etkili olduğu anlamına gelmektedir. ISISI: 27 ºc – 98 ºc PH DEĞERİ: 6,7 – 7 Florürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu,Kalsiyumlu ve Radyoaktif Bileşimli.
  • Termal Suyun Faydaları 
  • Çocuk Felci, Kısmi Felç, Kansızlık Hallerinde, Cilt Kırışıklıklarının Azaltılmasında,Cildi Gençleştirmede, Böbrek Taşı Düşürlmesinde, Egzama Hastalığı Tedavisinde, Sedef Hastalığı Tedavisinde, Eklem Hastalıklarının Tedavisinde, Sivilce ve Çeşitli Deri Rahatsızlıklarında, Mide ve Bağırsak Rahatsızlıklarında, Kırık ve Çıkıkların Erken Tedavisinde, Çeşitli Böbrek ve İdrar Yolu Rahatsızlıklarında, Kronik Bel ve Bacak Ağrılarının Tedavisinde, Safra Kesesi Rahatsızlıklarının Tedavisinde, Saçların ve Tırnakların Güçlenmesi ve Parlaklık Kazanmasında, Ağrılı Romatizmal Rahatsızlıkların Tedavisinde(Lumbago,Siyatik), Çeşitli Adele ve Kemik Rahatsızlıkları Tedavisinde(Bel ve Boyun Fıtığı), Stres ve Buna Bağlı Rahatsızlıkların Tedavisinde(Asabiyet,Uykusuzluk,Fiziksel ve Ruhsal Yorgunluk), Kadın Hastalıkları ve Kısırlık Nedeniyle Doğum Yapamayan Kadınların Tedavisinde, Spor Yaralanmalarında Tamamlayıcı Tedavi Unsuru ile Diğer Balneolojik Hastalıkların Tedavilerinde Faydalıdır.
  • Kullanım Şekli
  • Tedavi Süresince 21-30 Kür Kullanılması Tavsiye Edilmektedir. Bu da 7 Günlük bir tatil süresince günde 3 defa dinlendirilmiş kaplıca suyuna girilerek maksimum 15 dakikalık seanslarda tedavi kürlerini tamamlamayı gerektirir.